NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Roszady kadrowe w PKO BP: Bartosz Drabikowski odwołany z funkcji wiceprezesa, jego miejsce zajmie Rafał Kozłowski

2017-12-22 10:19:27

Rada nadzorcza odwołała z dniem 21 grudnia 2017 Bartosza Drabikowskiego z funkcji wiceprezesa zarządu PKO Banku Polskiego nadzorującego Obszar Finansów i Rachunkowości i jednocześnie, z dniem 1 stycznia 2018, powołała na to stanowisko Rafała Kozłowskiego, na bieżącą wspólną kadencję Zarządu.

Rafał Kozłowski jest związany z Grupą PKO Banku Polskiego od 2012 roku. Był odpowiedzialny m.in. za projekt utworzenia i uruchomienia PKO Banku Hipotecznego, w którym w październiku 2014 roku objął funkcję Prezesa Zarządu. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierunek: Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne) oraz Uniwersytetu Warszawskiego i University of Illinois, gdzie w 2008 roku ukończył studia MBA. Od 1995 roku pracuje w bankowości, na stanowiskach kierowniczych w Powszechnym Banku Kredytowym, Banku BPH PBK, Banku Pekao SA i PKO Banku Polskim. Pełnił także funkcję dyrektora finansowego i członka zarządu w Corporation of European Pharmaceutical Distributors N.V. w Amsterdamie, gdzie zarządzał międzynarodowym holdingiem 160 spółek w Polsce, na Litwie i w Wielkiej Brytanii.

 

Rafał Kozłowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu PKO Banku Hipotecznego ze skutkiem na 31 grudnia 2017.

Źródło: PKO BP

Pozdrawiam

Anna Lis

Next-Jobs

https://pl.next-jobs24.com/

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: